1. ja 2. klass Jääaja Keskuses õppimas

 17. novembril osalesid 1. ja 2. klassi õpilased Jääaja Keskuses õppeprogrammil „Retk lemming Lempsiga“. Lemming on väike hiirega sarnane loom, kes elab ka tänapäeva tundras.

Giid Hannes tutvustas ja rääkis lemming Lempsi vahendusel meile mammutist, koopalõvist ja sellest, kuidas loomad jääajal hakkama said. Giid pööras tähelepanu ka väärarusaamadele, mis tekivad filmide vaatamisel. Nt Jääaja filme vaadates jääb  mulje, et mammutid elasid ja tegutsesid paksu jää-ja lumekihi peal. Tegelikkuses see ikka nii ei olnud. Mammutid (nagu kõik loomad) vajavad süüa, aga nende toiduks on taimed. Taimed aga ei kasva lume peal.

Jääruumis tutvusime vee kolme olekuga, saime katsuda lumememme ja jääpalli. Seejärel suundusime „koopasse“, kus vaatasime, kuidas tekivad tähistaevasse virmalised.

Kompimismeelt kasutades tuli ära arvata, mis asi on kotikeste sees. Ka mängimiseks anti aega. Lõpuks jõudsime jääajast tänapäeva. Tutvusime mõnede tänapäeva lindude ja loomadega. Programmi lõppedes saime keskuses ka ise ringi vaadata. Tore oli õppida teistmoodi keskkonnas! Lastega käisid Jääaja Keskuses õppimas õpetajad Leili, Ülla ja Aira.  

Vaata fotosid